Nataliya Grebenschikova (grebenschikova) wrote,
Nataliya Grebenschikova
grebenschikova

«ПУТЬ ВОИНА — ОДИН НА ДВОИХ».

Завтра в Киеве откроется выставка, на которой будет представлено казацкое и самурайское оружие из собрания Feldman Family Museum.
Спасибо за приглашение на предоткрытие. С удовольствием посмотрела образцы :)
Рекомендую киевлянам и гостям столицы посетить и оценить два социокультурных явления - казачество и самурайство в одном зале :)З 11 березня Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків запрошує киян та гостей міста відвідати виставку козацької та самурайської зброї з зібрання Feldman Family Museum.
Виставка, організована Міжнародним благодійним фондом «Фонд Олександра Фельдмана», дає відвідувачам унікальну можливість порівняти два таких несхожих, на перший погляд, соціокультурних явища як козацтво та самурайство. Концепцію цього історико-просвітницького проекту стисло сформулював його ініціатор – меценат та колекціонер Олександр Фельдман: «Ми прагнемо показати, передусім, цінність мужності, честі, патріотизму, відданості та самопожертви в різних культурах світу, а також засвідчити особливе місце українського козацтва у світовій історії та актуальність його героїчних традицій для сьогодення».
В експозиції буде представлено близько 70 зразків козацького та самурайського озброєння. Серед японської зброї – самурайські довгі мечі таті та катана, короткі мечі вакідзасі, ножі танто та айкуті, кинджал хатівара, великі наконечники для стріл яноне, а також такі специфічні різновиди древкової зброї як нагамакі та нагіната. Найдавніші з цих японських клинків виготовлено у першій половині XV століття.
У козацькому розділі представлено шаблі, ятагани, ножі, кинджали, наконечники списів та рогатин, келепи, перначі, чекан тощо. Найдавніші експонати належать до другої половини XVI століття. Серед предметів власне українського виробництва – унікальна шабля східного типу, що датується кінцем XVII – початком XVIII століть, шестопер другої половини XVII століття та срібний пояс, який міг належати представникам козацької старшини.
Tags: выставка, друзья, искусство, музеи, позитив, япония
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 15 comments